Yurt Dışı Dil Okulları

Dili öğrenmek yetmemekle birlikte, bu öğrenilen dilin etkin ve etkili bir biçimde kullanılması zorunluluk haline gelmiştir. Gerek eğitim, gerek kariyer, gerekse hayat şartları gereğince yabancı dil bilmek büyük bir önem taşımaktadır. Yabancı dil eğitimi her ne kadar ilkokul sıralarında başlayıp üniversitede de devam etse de, buralarda alınan eğitimler gramer ağırlıklı olduğu için ne yazık ki konuşmaya yönelik olmayıp, aynı zamanda yetersiz düzeydedir. Bir dilin tam olarak öğrenilebilmesi için bolca pratik yapmak gerekmektedir. Bu da söz konusu dilin ana dil olarak konuşulduğu ülkede bulunmayı ve o dilin inceliklerini, o ülkede alınacak eğitimle kavramayı gerektirir.

Bilindiği gibi, öğrenilen yabancı dil ya da diller, yalnızca eğitiminizi değil, eğitimden sonraki kariyer ya da sosyal yaşantınızı da ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Rekabetin giderek arttığı iş hayatında şimdilerde tek dil bilmek bile yetmezken, uluslararası bir kimliğe sahip olan neredeyse anadil muamelesi gören İngilizceyi bilmiyor olmak iş hayatınızı olumsuz yönde etkileyen faktörlerin başında yer almaktadır. Bunun yanı sıra akademik bir kariyer hedefliyorsanız yabancı dil yetkinliğiniz mutlaka olmak zorundadır. 

Yabancı dil yetkinliği, mesleki kariyerin zirvesinde olmanızı sağlamakla birlikte sosyal yaşamınızı etkileme gücüne de sahiptir. Dünyanın ortak dili haline gelen İngilizce sayesinde sizden çok uzaktaki insanlarla iletişime geçebilir, onların kültürlerini tanıyabilir ve dilediğinizde, onları ülkelerinde ziyaret edebilirsiniz. Böylelikle farklı kültürlerden birçok arkadaş edinebilir ve yabancı dil bilginize güvenerek farklı ülkeleri gezmeye kolaylıkla gidebilirsiniz. Daha önce de değindiğimiz gibi, her ne kadar ilkokul yıllarından beri aldığımız İngilizce eğitim ne yazık ki yeterli değildir ve bu dilin mutlaka desteklenmesi, pratiğe geçirilmesi gerekmektedir. 

Şimdiye dek öğrendiğiniz bu dili desteklemek, pratiğe kavuşturmak veya yeniden, anadili İngilizce olan deneyimli eğitmenlerden öğrenmek istiyorsanız, mutlaka yurtdışında eğitim almalısınız.

İngilizce başta olmak üzere, Almanca, Rusça, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca gibi birçok dili anavatanında öğrenmeniz artık zor değil! Amerikan Kültür olarak sizler için hazırlamış olduğumuz programlara dâhil olabilir ve bütçenize göre birçok okul bulabilirsiniz. Böylelikle herkesten bir adım önde başlayıp kolayca iş bulabilir, sonrasında da çalıştığınız alanda aranan bir kişi olabilirsiniz. 

Ücretsiz Online İngilizce Deneme Sınavı Hemen Seviyeni Belirle!

Seviye Tespit Sınavı!
Back to Top