Arapça - Türkçe / Türkçe - Arapça Eğitim

Ülkemize gelen veya göçen Arap vatandaşları sayesinde tüm sektörlerin Arap diline ihtiyacı artmıştır. Özellikle mühendislik ve petrol alanlarında çalışan kişilerin bu dili öğrenerek hedefleri doğrultusunda kariyer planlamasında büyük bir avantaj yakalayabilirler. 

Arapça, Orta Doğu, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da konuşulan bir dildir. Standart Arapça olarak kullanılan bu dil Arabiyyet-ül Fushâ (Fasih Arapça) adı altında ifade edilir ve tüm arap devletlerinin resmi dilidir. 

Arap dili 28 harften oluşmaktadır. Fasih Arapça olarak adlandırılan dil Kur'an-ı Kerim'de de kullanılmaktadır. Arapça bu nedenle islami açıdan çok önemlidir. Uluslararası dil olarak kabul edilen ise Modern Arapça olarak bilinir. Dilin önemi ve rolü açısından Birleşmiş Milletler dünyada en çok kullanılan altıncı resmî dil olarak kabul etmiştir 

Kursumuzda öğrencilerimiz Arapça ’yı hem konuşmada hem yazmada hem de dinlemede en iyi düzeyde kullanmayı öğrenir ve öğrencilerimizin kolayca Arapça diyaloglar kurması amaçlanır. 

Arapçanın konuşulduğu başlıca ülkeler aşağıdaki gibidir;
Cezayir, Bahreyn, Çad, Komor Adaları (Federal İslam Cumhuriyeti), Cibuti, Mısır, Etiyopya, Gazze Şeridi, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Moritanya, Fas, Amman, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri, Batı Şeria, Batı Sahra, Yemen Arap Cumhuriyeti, Eritre,Tanzanya.

Bu seviyeler ; 

1.Seviye–BAŞLANGIÇ (Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun) 
2.Seviye-TEMEL (Okuma-Yazma Yoğun-Konuşma-Dinleme Yoğun-Temel Gramer Kuralları) 
3.Seviye-ORTA (Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme Yoğun-Gramer) 
4.Seviye-İLERİ (Okuma Yoğun-Yazma-Konuşma Yoğun-Dinleme -Gramer Yoğun) 

Her seviyede dört temel beceriye yer verilmiş ve sistemli gramer eğitimi programımıza eklenmiştir.

İletişim Formu

Ücretsiz Online İngilizce Deneme Sınavı Hemen Seviyeni Belirle!

Seviye Tespit Sınavı!
Back to Top